T.C Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığınca organize edilen Bilirkişilik Temel Eğitimi TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) tarafından programlanan ve Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 2018 yılı Bilirkişi listesine kayıt olacakların Bilirkişi Temel Eğitimi için 2017/1.dönem başvuruları 16 Ekim 2017 tarih ve mesai bitimine kadar kabul edilecektir. Bilirkişi eğitimi alacaklar sistemin yoğunluğunda meydana gelecek aksaklıkları dikkate almaları ve bu tarihten önce müraacatlarını yapmaları gerekmektedir. Sisteme girenlerin isimlerini telefon veya şahsen  Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası na bildirmeleri gerekmektedir.

Uzmanlık alanlarına göre Bilirkişilik yapmak isteyenler mutlaka Bilirkişilik Temel Eğitimini ve sertifikalarını almaları zorunludur.Daha önce alınan sertifikalar geçerli olmayacaktır.Bu eğitimi almayanlar bilirkişilik yapamayacaktır.

6754 Sayılı Bilirkişilik Kanunun 10.maddesindeki şartları taşıyan Beş yıl mesleki Kıdem kazanmış meslek mensupları ve diğer meslek erbabı kişilerin Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası nda yapılacak eğitime katılmak isteyenler eğitim ücretlerini http://bilirkisilik.tesmer.org.tr adresi üzerinden yapacakları başvuru sırasında kredi kartı ile veya T.İş Bankası Ankara Dikmen Şubesi 4248-0890853 (IBAN TR82 0006 4000 0014 2880 8908 53) nolu hesaba ödeyeceklerdir.

Bilirkişilik eğitimi 24 kişilik sınıflarda yapılacak olup 4 gün sürecektir.18 saati teorik 6 saati de uygulamalı olacaktır.

Bilirkişi ücretleri TÜRMOB tarafından Meslek mensupları olmayanlar için 625 TL olarak belirlenmiştir.

Bilirkişi Temel Eğitimini alacak olanların süresi içerisinde müracaat etmeleri önemlidir.