Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Kırıkkale’ye gelen İŞ KUR Genel Müdürü Dr. İsmet Köksal Başkanlığındaki heyet bir dizi temaslarda bulundu. “İş Sağlığı ve Güvenliği Seferberliği” konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla illerde temaslarda bulunduklarını söyleyen Genel Müdür Köksal, hedefin iş kazalarını asgariye ye indirmek olduğunu söyledi.
İş-Kur Genel Müdürü Dr. İsmet Köksal beraberinde MYK Başkan Yardımcısı Metin Karaman, İş Müfettişi Mehmet Kayhan Topaloğlu, İş Güvenlik Uzmanı Muhammet Reşit Aydos ile birlikte Kırıkkale’ye geldi. İş-Kur Müdürü Arif Ay, SGK Müdürü Veli Karacaköylü ve İş-Kur personelleriyle toplantı yapan Genel Müdür Köksal, ‘Çalışma hayatında Milli Seferberliğin’ ikinci aşaması olan İş Sağlığı ve Güvenliği Seferberliği başlatılmıştır.
. Çocuklara, gençlere ve çalışanlara, tehlike ve riskleri önleme eğitimleri verilirken sağlık ve güvenlik ile ilgili tavır ve davranışlar öğretilecek ve bunun neticesinde yaşamın her safhasında özellikle de iş yerlerinde sağlık ve güvenlik kültürünün geliştirilmesi sağlanacaktır. TSO Kırıkkale Ticaret Odası Başkanı Ahmet Varlı’da gelen misafirlere ev sahipliği yaparak TSO nun toplantı salonunda esnaf ve iş adamlarının İş Sağlığı ve Güvenliği hakkındaki toplantı gerçekleştirildi.