MELİH BULU'NUN YANINDAYIZ

MELİH BULU'NUN YANINDAYIZ

Highslide JS

Kırıkkale doğumlu Prof. Dr. Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanmasının ardından değişik plâtformlarda yapılan örgütlenmeler ve sonucunda yaşanan protestoların amacını aştığını üzülerek gözlemliyoruz.

Böyle bir atamada atananın liyakati, akademik donanımı, bilimsel çalışmaları, rektörlük yeterliliğinin konuşulması gerekirken bağcıyı dövercesine Boğaziçi Üniversitesi etrafında yaratılmaya çalışılan sunî fırtına ve eylemlerde kullanılan dil daha önce gördüğümüz senaryoları hatırlatmakta, meselenin ‘rektör ataması’ olmadığını göstermektedir.

Kırıkkale iş dünyası olarak biz, rektör ataması üzerinden kitlesel bir eylem çıkarıp ‘Boğaziçi'nden Gezi Çıkarma’ çabasında olanlara tamamen karşı olduğumuzun, eylemlerin odağına yerleştirilen hemşehrimiz Prof.Dr. Melih Bulu'nun ve eylemcilerin söylemleri ile hedef aldıkları kahraman polislerimizin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyor, akademik geçmişi başarılarla dolu olan sayın Bulu’ya Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinde başarılar diliyoruz. 

 

Ahmet VARLI
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası 
Yönetim Kurulu Başkanı


Tarih : 7.01.2021 / Yer :
Hit : 155