İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE AVRUPA UYGULAMALARININ İNCELENMESİ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE AVRUPA UYGULAMALARININ İNCELENMESİ

Highslide JS

Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü koordinatörlüğünde hazırlanan Odamız adına Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonarda Da Vinci Hareketlilik Projesi kapsamında sunulan İş Sağlığı ve  Güvenliğinde Avrupa Uygulanmalarının İncelenmesi projesi başarıyla 01/02/2012-01/02/2013 Tarihleri arasında tamamlanmıştır

Hayat Boyu Öğrenme Programı bazında Leonarda Da Vinci sektörel programı kapsamında e-ticaretteki son gelişmeler AB standartları ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olunmak amacıyla bu proje gerçekleştirilmiştir.

Proje katılımcıları Kırıkkale ve Ankara’da işletmelere yön veren kamu kurumları, üniversite, sağlık, STK ile sorunun en çok yaşandığı farklı sektörlerde faaliyet gösteren özel sektör kuruluş temsilcileri, uzmanlar ve yöneticilerin oluşturduğu 2’si engelli 48 kişiden oluşmaktadır. Çalışan uzman ve yöneticilerin 2014 yılında ISG konusunda iyi uygulamaların yapıldığı ülkelerden olan Almanya, İspanya, Finlandiya ve Macaristan’da ikişer haftalık İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarının yerinde araştırma ve inceleme çalışmalarını kapsamaktadır.

Proje ortaklarımızla birlikte AB ülkelerindeki proje konusu ile ilgili uygulamalar yerinde görülmüş incelenmiş ve gerekli çalışmalar yapılmıştır.

Projeye katılan bazı katılımcı isimleri; Dursun Açıkgül, Kasım Atasoy, Elif Akar, Mehmet Emin Akay, Caner Kırlangıç, Gülnur Sunday Özdamar, Muzaffer İlhan, Ahmet Şerbetçioğlu, Rasim Ölmez, Murat Akyurt.


Tarih : 24.01.2018 / Yer :
Hit : 4944