KENYA İLE TİCARET TOPLANTISI

KENYA İLE TİCARET TOPLANTISI

Highslide JS

Odamız ve ASKON Kırıkkale Şubesi işbirliğinde gerçekleşen toplantıda üyelerimize Kenya ile gerçekleştirilebilecek iş fırsatları konusunda detaylı bilgiler verildi.  

Kırıkkaleli iş insanlarının dış pazarlara açılması, yeni pazarlara dahil olabilmeleri için yapılan çalışmalar kapsamında odamız ve ASKON Kırıkkale Şubesi işbirliğinde “Afrika Pazarına Açılan Kapı: Kenya” konulu bir toplantı düzenlendi. Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi Leonard Ngeywa Boiyo ve Kenya İstanbul Fahri Konsolosu Abdullah Yeşil’in konuşmacı olarak katıldıkları toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı Kırıkkaleli firmaların dış pazarlara açılmak, ihracat kapasitelerini geliştirmek için desteğe ihtiyaç duyduklarının farkında olduklarını, bu amaçla odamız bünyesinde kurulan İhracat Destek Ofisi’nin ihracat yapmak isteyen üyelerin hizmetinde olduğunu söyledi. Toplantıda konuşan ASKON  Şube Başkanı Savaş Geyik ise Dernek olarak dış ticaretin geliştirilmesi yönünde çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Ülkesinin genel ticari durumu ve en fazla ihtiyaç duyulan ticari mallar konusunda katılımcılara bilgi veren Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi Leonard Ngeywa Boiyo, Kenya’da yatırım yapmak isteyen yabancılara tanınan kolaylıklardan bahsetti. Toplantıda ülke hakkında detaylı bir sunum yapan Kenya İstanbul Fahri Konsolosu Abdullah Yeşil ise ülkenin üretim durumu, genel ihtiyaçları, kültürü, yabancı işadamlarına karşı tutumu, ticari işbirliği fırsatları konularında katılımcıları bilgilendirdi.


Tarih : 27.09.2023 / Yer :
Hit : 499